ÖN KAYIT
AFTER SCHOOL

SOSYAL, FİZİKSEL VE AKADEMİK GELİŞİM İÇİN AFTER SCHOOL


Öğrencilerinin ders ve sınav başarılarının yanında sosyal alandaki gelişimlerini de destekleyen sahip olduğu kurum kültürü ile fark yaratan Sınav Eğitim Kurumları, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında bedensel, sosyal ve kültürel birikimine de katkıda bulunan ortamları içine alan bir yaşam alanı sunar.

Sınav Okullarında akademik anlamda yeni yaklaşımlar ve anlayışlar çağımızın gereklerine uygun olarak gelişmeye devam etmektedir. Sınav Okulları öğrencileri araştıran, düşünen, düşündüğünü dile getirebilen, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, yapıcı, yaratıcı sorgulayan ve üretebilen bireyler olarak yetişmektedir. Sınav Okullarında öğrencilerin akademik gelişimlerinin ve onlara inovatif bilgi birikimini kazandırmanın yanı sıra spor, sanat ve kültür alanlarında da gelişmelerine önem verilmektedir. 

Öğrencilerin akademik başarısını destekleyen ve okul motivasyonlarını arttıran bir program olarak uygulanan After School programı; sportif, sanatsal, bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklerden oluşur. Öğrencinin hobilerinin de okula dahil olduğu After School programı, öğrencileri sportif, sosyal, kültürel faaliyetlerle zenginleştirilmiş bir yaşama, özgüveni yüksek, vizyonu geniş ‘Dünya Vatandaşı’ olmaları için hazırlar.
 
 


 

 After School Nedir?

 
Sınav Okullarında uygulanan After School programı farklı ve çeşitli alanlarda yapılan kulüp çalışmalarından oluşur. Öğrencilerin ilgi, merak ve yetenekleri  doğrultusunda seçtikleri kulüplerde eğitimler deneyimli ve uzman branş öğretmenleri, sporcular ve sanatçılar tarafından verilir.
 
Farklı ve nitelikli sportif, kültürel, sosyal, bilimsel ve sanatsal kulübün yer aldığı After School programında kulüp seçimleri ve seçilen kulüplerin takibinde online sistem kullanılır. Kulüp etkinlikleri kapsamında okul içi ve dışı gösteriler, sergiler ve organizasyonlar düzenlenir.
 
After School programı, öğrencilerin fiziksel ve bilişsel gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlarken, sosyal bağlarını güçlendirmesine de olanak tanır. After School programlarına aktif olarak katılan öğrencilerin akademik başarılarında artış gözlenir.

 

After School Kulüp Seçimleri Nasıl Yapılır?

 
After School programı kapsamında kulüpler spor, sanat ve kültür olarak üç kategoride sınıflandırılır. Her bir öğrencinin üç kategoriden birer kulüp seçme hakkı bulunur. Öğrenci tek kategoriden üç kulüp seçememektedir. Spor, kültür ve sanat kategorilerinden birer tane seçim yapan öğrenciler her bir kategorideki alanlarda becerilerini ve yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalar.

 

Sınav Anaokullarında After School

 
Sınav Anaokullarında After School çalışmaları hafta içinde ders programına dahil edilir. Yüzme, bale, jimnastik, piyano, seramik, kil, satranç, yaşam atölyesi, minik aşçılar gibi dersler öğrencilerin ders programına yerleştirilir. Sınav Anaokullarında After School çalışmaları ile öğrenciler anaokulunda yeteneklerini keşfeder ve öğretmenlerinin de yönlendirmesi ile birlikte 1. sınıftan itibaren yetenekleri ya da ilgi alanları doğrultusunda kulüplerini seçebilirler. Sınav Anaokullarında kulüp dersleri okulun olanaklarına göre farklılık gösterebilmektedir. 

Sınav Anaokullarında yaş gruplarına göre branşlarımız üç ana gruba ayrılır.
 
 
 
 


 

Sınav İlkokullarında After School

 
Sınav İlkokullarında öğrenciler hafta sonu 09.30 – 14.00 saatleri arasında After School programı kapsamında kulüp dersleri alırlar. Kulüp ders programı 2 ders spor, 2 ders sanat ve 1 ders kültür olmak üzere toplam 5 dersten oluşur.

Kulüp seçeneklerinde Spor Kulübü olarak; yüzme, jimnastik, masa tenisi, buz pateni, voleybol, badminton, temel hareket eğitimi, aikido, ritim,  basketbol, futbol, okçuluk, satranç, Kültür Kulübü olarak; akıl oyunları, bilim atölyesi, eğlenceli matematik, satranç, çevreci minikler, bilişim, astronomi ve uzay bilimleri, geleneksel oyunlar, Sanat Kulübü olarak; bale, görsel sanatlar,  gitar, keman, piyano, drama, origami, halk oyunları,  minik aşçılar, resim, seramik ve tasarım atölyesi seçenekleri  mevcuttur. Sınav İlkokullarında kulüp dersleri okulun olanaklarına göre farklılık gösterebilmektedir. 

 


 

Sınav Ortaokulları ile Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde After School

 
Sınav ortaokul ve lise öğrencileri hafta içi her gün belirlenen saatlerde After School programı kapsamında kulüp dersleri alırlar.

Kulüp ders seçenekleri arasında Spor Kulübünde; yüzme, buz pateni, aikido, futsal, okçuluk, basketbol, satranç, badminton, voleybol, futbol, masa tenisi, Kültür Kulübünde; eko-okul, akıl oyunları, MUN, bilim atölyesi, World Scholar’s Cup, eğlenceli matematik, satranç, çevreci görsel tasarım, bilişim, astronomi ve uzay bilimleri, geleneksel oyunlar, Destination Imagination, münazara,  Sanat Kulübünde;  halk oyunları, modern dans, bale, tiyatro, piyano, orkestra, çok sesli koro, tasarım atölyesi, seramik, resim, origami, İngilizce drama ve tiyatro seçenekleri mevcuttur.

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlanan Sınavlı öğrenciler için ayrıca Güzel Sanatlar Sınavına Hazırlık dersleri verilir. Sınav Ortaokullarında ve Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde  kulüp dersleri okulun olanaklarına göre farklılık gösterebilmektedir. 


18 Aralık 2021