ÖN KAYIT
YAYINLAR

ANADOLU VE FEN LİSESİ YAYINLARISınav Anadolu ve Fen Liselerinde Modüler Konu Anlatımlı Setler ve Modüler Soru Bankaları, Sınav Dergisinin birikimi ile yeni soru sistemine uygun şekilde hazırlanmaktadır. 

 

MODÜLER KONU ANLATIMLI SETLER

 
Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde dersler Millî Eğitim Bakanlığı ders kitaplarıyla birlikte yıllık plana göre hazırlanmış ve “Sınav Dergisi” birikiminin okula uyarlanmış formatı olan “Konu Anlatım Modülleri”nden işlenmektedir.
 
Sistemli ders çalışmak için hazırlanan “Konu Anlatım Modülleri” 9 ve 10. sınıflar ile 11 ve 12. sınıflarda Sayısal, Eşit Ağırlık ve Sözel için ayrı ayrı hazırlanmıştır.
 
“Konu Anlatım Modülleri” açık konu anlatımıyla birlikte örnek soru, çözüm ve testlerin bulunduğu, aylık periyotlarla yayımlanan, kullanımı kolay setlerdir.

 

MODÜLER SORU BANKALARI

 
​Sınav Liselerinde, soru çözerek konuları pekiştirmek ve pratik yapmak için “Sınav Dergisi” birikiminin okula uyarlanmış formatı olan “Soru Bankası Modülleri” kullanılmaktadır.

“Soru Bankası Modülleri” 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilere her sınıf düzeyinde ve her alan için ayrı ayrı hazırlanmıştır. “Soru Bankası Modülleri” başka bir kaynağa ihtiyaç kalmayacak şekilde farklı düzey ve türlerde özgün soruların bulunduğu aylık periyotlarla yayınlanan, kullanımı kolay, pratik setlerdir.
 
Sınav Liselerinde “Günlük Ödevler ve Bireysel Çalışmalar” öncelikle “Soru Bankası Modülleri”nden verilmektedir.

 

TÖDEV YAYINLARI 

 

Sınav Dergisi Yayınları tarafından, öğrencilerin ev çalışmalarını sistemli ve verimli hâle getirmek için  her sınıf için tüm dersleri kapsayacak şekilde TÖDEV (Tam Öğrenme Değerlendirme Vizesi) fasikülleri hazırlanmaktadır.

TÖDEV’ler o hafta işlenen konuları kapsayacak şekilde haftalık olarak hazırlanır ve her cuma günü (hafta sonu yapılmak üzere) okul yönetimi tarafından öğrencilere dağıtılır. Sonraki hafta ise her dersin ilk saatinde kontrol edilir, yapılamayan kısımlar sınıfta tamamlanır.

Dönem sonlarında ise tüm dönemi kapsayacak şekilde özel tatil TÖDEV’leri hazırlanır, öğrencilere dağıtılır ve tatil dönüşü kontrol edilir.

 

31 Mayıs 2021