ÖN KAYIT
SIO (Sınav International Office)

Dünya standartlarında imkânlara sahip olan Sınav Eğitim Kurumları'nda, uluslararası eğitim almak isteyen öğrenciler için Uluslararası Eğitim Ofisi bulunmaktadır.

Uluslararası Eğitim Ofisimiz, öğrencilerimize Amerika, Kanada ve Avrupa başta olmak üzere dünya üniversitelerine yerleşebilme konusunda gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunar.

SIO, uluslararası lise öğrenci değişim programları, uluslararası kurslar, akademik yaz programları ve uluslararası sınavlar ile ilgili de destek sağlamaktadır.
 

SIO Sınav International Office Nedir?


Sınav International Office (SIO), 2012 yılında kurulmuş ve Sınav Kolejlerinin tüm kampüslerindeki öğrencilerin yurtdışı eğitim konusundaki ihtiyaçlarını analiz ederek onlara uygun programlar üreten özel bir birimdir.
 
SIO Sınav International Office kurulduğu günden bugüne; Kanada Eğitim Bakanlığı ile “Ortaokul ve Lise Değişim Programları”, Amerika Devlet Bakanlığı ile “Lise Değişim Programları”, Özel Akademik ve Atletik Öğrenci Bursları gibi imkânlar sağlamıştır. Dünyadaki en iyi üniversiteler ile protokoller yapan ve yüzlerce öğrencisine yurt dışı kapılarını açan SIO, her gün günümüz ihtiyaçlarına göre yeni programları öğrencilerle buluşturur.

 


 

SIO ile Yurt Dışında Okumak Kolay


Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için özel olarak kurulan Sınav Uluslararası Eğitim Ofisi (SIO), gelecekleri için verecekleri bu kritik kararda onları yurt dışı eğitim danışmanlarının uzman bakış açısıyla yönlendirir.

 

SIO Sınav International Office’in Öğrencilere Faydaları

 
Alanında uzman yurtdışı eğitim danışmanlarının görev aldığı SIO, gerekli notlar, giriş sınavları, dil sınavları, burs programları gibi konularda takvimi ve koşulları yakından takip ederek öğrencileri bilgilendirir. Böylelikle üniversite başta olmak üzere eğitim yaşamına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için onların hâkim olamayacakları bir odaklanmışlık ve titizlikle tüm fırsatları değerlendirir ve geliştirir.
 
Çeşitli ülkelerden çift diploma ve Amerika, Kanada ve Letonya’daki saygın üniversitelere sınavsız geçiş olanağı sunan Sınav Kolejleri, SIO Sınav International Office aracılığıyla ayrıca yurtdışında bir akademik yılını tamamlayan öğrencilerle yurtdışında okumaya hazırlanan öğrencilerini düzenli olarak buluşturarak deneyim paylaşımını da teşvik eder.

 

20 Aralık 2021