ÖN KAYIT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ - SINAV STORE

Okul, öğrencilerin kendilerini mutlu hissettikleri, özgür kişiliklerini yansıtabilecekleri, motivasyonlarını güçlendirici, yaşamlarını kolaylaştırıcı özgürlük alanıdır. Okul kıyafetleri öğrencilere okuduğu okula ait olma duygusunu aşılayan, kurumsal bir kimliğin içerisinde özgün bir birey olabilme ayrıcalığını yaşatan, okul yaşamının en temel unsurlarındandır. 
 
Sınav Kolejinde öğrencilerin okul kıyafetleri için ‘Sınav Store'lar bulunur. Sınav Kolejinde okul kıyafeti seçimine velilerle yapılan anket neticesinde karar verilir. 
 
Öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetleri günlük yaşamlarının büyük bölümünü kapsamaktadır. Gün içinde öğrencilerin kendilerini rahat ve sağlıklı hissedebildikleri, kaliteli, dayanıklı, okul kıyafetlerinden sıkılmamaları için güncel trendlere uyumlu, modern, özgün, şık tasarımlar  ve bunların farklı renk varyasyonları oluşturulur. Ürün çeşitliliği ile öğrenciler sıkıcılıktan, tekdüzelikten ve üniforma algısından uzaklaştırılır ve özgün bir tarz oluşturmaları sağlanır. 

 

 
 
Öğrencilerin sağlığı ve beğenisi göz önüne alınarak hazırlanan %100 pamuklu organik kumaştan ve compact penyelerden üretilmiş kıyafetler tercih edilir. Ürünlerin tasarlanma aşamasında çizim aşamasından tasarıma, pamuktan kumaşa, üretimin başlangıcından bittiği ana kadar olan süreçte özenli ve titiz çalışılır.
 
Okul kıyafetlerinin üretim aşamasında parça yıkama işlemi yapılmaktadır. Okul kıyafetlerinde kullanılan baskı boyaları ile ürünlerin boyaları kimyasal maddeler içermeyen AB standartlarında indantren kumaş boyalarıdır. Bu boyalar azottan arındırılmıştır. Kanserojen madde içermez. Ürünlerin boyaları ile ürünler üzerindeki baskı boyaları reaktif yani organik boyalardır. 

Ürünlerimizin tamamı Türkiyede üretilmektedir (Üçüncü dünya ülkelerinde üretilmemiştir). Ürünlerimizde kullanılan kumaşlar yerli üretimdir ve yurt dışından ithal edilmemektedir.  
 
Okul kıyafetleri üretim aşamasında nano ve hybrid teknolojiler kullanılan tekstil ürünleri tercih edilmektedir. Tüm üretici firmalarımızın sahip olduğu atölyeler devlet denetimindedir. Üretici firmalarımız ürettikleri tüm ürünlerin özellikleri ile sertifikalarını tarafımıza bildirmekle yükümlüdürler. Tüm üretici firmalarımız üretmiş oldukları her model için ayrı ayrı ‘Eco Text’ belgesine sahiptirler. Üretici firmalarımız Free Nikel - Metal Parçacıklar Politikası uygulamaktadır. Ürünlerimizde kullanılan metaller de aynı kumaşlar ve kumaş üzerindeki baskılar gibi kanserojen madde içermemektedir. Üretici firmalarımızda Dünya standartlarında geçerli olan kırık iğne raporları mevcuttur. 
 
Sınav Kolejinde temizlik başta olmak üzere kurumsal uyum ve estetik önemlidir. Öğrenciler daimi olarak aynı kıyafeti giydiklerinde sağlık ve temizlik daha az önem taşır. Sınav Koleji olarak öğrencilerimizin sağlığı ve temizliği ön plandadır. Sık yıkanan her kumaşta olduğu gibi okul kıyafetlerinde de deformasyonlar görmek olasıdır. Deformasyona uğrayan kıyafetlerin hoş görünmemesi sebebiyle öğrenci kıyafet alımında yedekli kıyafet alınması tavsiye edilmektedir. 

 

31 Mayıs 2021