ÖN KAYIT
FARKINDALIK YARATAN UYGULAMALAR


Sınav İlkokullarında öğrencilerimizi ‘Dünya Vatandaşı’ olarak yetiştirmekteyiz. Öğrencilerin önlerindeki eğitim hayatlarının daha anlamlı hale gelmesi amacıyla ‘Destination Imagination Eğitim Programı’, ‘Red Nose Day Video Challenge’ ve ‘Kanguru Matematik’ uygulamalarına katılım sağlanmaktadır.

 


 

DESTINATION IMAGINATION


‘Destination Imagination Eğitim Programı’ ile sınırsız yaratıcılık, kritik düşünme, iletişim ve takım çalışmaları becerilerini bir üst seviyeye taşıyacak bir tecrübe yaşarlar. Her yıl Kuşadası'nda düzenlenen yaratıcılığın ön plana çıkarıldığı, öğrencilerin fikirlerinin yenilikçi ve özgür olmasını sağlayan Destination Imagination programı ile;
 
 
  • Proje Tabanlı Öğrenme desteklenir,Takım çalışması hedeflenir,
  • Yaratıcı düşünme ve hayal gücünde artış olur,
  • Öğrencilerde zaman yönetimi becerisi gelişir,
  • Öğrencilere çevre bilinci ve bilincin sürdürülebilirliği öğretilir,
  • Öğrencileri geleceğin mesleklerine hazırlar ve temel beceriler kazandırılır,
  • Gönüllülük sevdirilir.
 

Öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri, teknik, temel mühendislik, bilimsel ve doğaçlama gibi çeşitli alanlarda anlık olarak görevlerin yerine getirilmesini içerek yapısıyla katılımcı öğrencilerin ileriki yaşamlarında kullanabilecekleri yeni beceriler edindirmeyi sağlayan eğitim programı olan Destination Imagination programına katılan Sınav Koleji İlkokulları öğrencileri, okullarımızda ingilizce olarak görülen STEM ve STEAM proje ve etkinliklerde kazandıkları yetkinliklerini, uluslararası platformda göstererek kendilerini kanıtlarlar. Destination Imagination programı aynı zamanda öğrencilerin eğlenebildikleri  dünyanın en büyük yaratıcılık programıdır. 
  

RED NOSE DAY VIDEO CHALLENGE


Red Nose Day Organisation (Kırmızı Burun Günü Kuruluşu) ilk olarak 1985 yılında yoksullukla mücadele etmek amacı ile kurulan ve Birleşik Krallık’ın en büyük yardım kuruluşlarından biri olan Comic Relief’ in bir parçasıdır. Takip, Hakkaniyet, Empati değerleri ile bütünsel olarak oluşturulan THE Okul kavramımız çerçevesinde, öğrencilerimizin konu ile ilgili farkındalıklarını artıracak olan Red Nose Day Video Challenge uygulaması ile İngilizce öğrenimi ve uygulamasını hayatın içinde onlara sunarak, yaratıcılıklarını geliştirecek videoları tasarlarlar. Ürettikleri fikirleri video üzerinden sergilerler.
 


 

KANGURU MATEMATİK


Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres’ Derneğine bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 70 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışmasıdır. Yarışmanın amacı, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılarak, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasıdır.
 
Sınav İlkokullarında öğrencilerimiz, sayısal düşünme, mantık yürütme ve diğer problem çözme stratejilerini daha da geliştirebilecekleri ve matematiğin eğlenceli yönünü keşfederek yaşıtlarıyla yarışabilecekleri bu önemli uluslararası matematik organizasyonunda Sınav Koleji İlkokullarının da gururu olmaktadırlar.

31 Mayıs 2021